ZEN PIRLANTA

Sosyal Medyada Pırlanta Gibi Işıldıyor

Kreatif’in dijital pazarlama yaklaşımını 4 yıldan uzun süredir Zen Pırlanta için uyguluyor ve Zen'in tüm sosyal medya pazarlama iletişimini yönetiyoruz. İzlediğimiz yol;

Markanı diğerlerinden ayrıştır, anlaşılır ol, tutarlı ol ama sıkıcı olma - yaratıcı yollar bul, yeni insanlara ulaş, insanların karşısına ihtiyaç duydukları anda çık, sonuçları doğru ölçümle ve aksiyon alınabilir raporlar üret.

Bilinirliği Arttırdık

Marka hikayemizi doğru şekilde anlatmaya odaklandık.

Görünürlüğü arttırmak ve akıllarda kalmak için alametifarikalarımız olması gerektiğine karar verdik. Tüm fotoğraflarımızı, videolarımızı Kreatif'in stüdyosunda özenle çektik ve bir görsel bütünlüğü benimsedik. İnsanların Zen Pırlanta hakkında daha fazla bilgi almasına yardımcı olduk.

Zen Mobil

99.811 Beğeni

Mesajımızı farklı kampanyalarda tekrar tekrar hatırlattık.

Markamızın genel iletişim stratejisini dijitalde de eksiksiz hayata geçirmek için hassasiyetle çalıştık. Her reklam filmi, her kampanya için kurgular ve farklı anlatım yöntemleri geliştirdik. Mesajımızı, farklı kampanyalarda hedeflerimizi gerçekleştirmeye yardımcı olacak şekilde tasarladık.

Daha fazla insana ulaşmayı hedefledik.

Reklamlarımızı Facebook’un ötesine taşıyarak, önemsediğimiz daha fazla kişiye, daha fazla yerde reklam yayınladık. Instagram’da insanlara ilham veren, bilinirliğimizi artıran ve insanları eyleme teşvik eden içerikler yayınladık.
Sosyal medya iletişiminin bütünleşik bir yaklaşımla yürütülmesi gerektiğine her zaman inandık. Tüketicinin olduğu heryerde var olduk. Farklı hedefler için farklı platformlarda, farklı içerikler ürettik. Linkedin, Youtube, Twittter'da Facebook ve Instagram kadar önem verdiğimiz platformlar oldu.

Zen Mobil

İnsanları harekete geçiren içerikler ürettik.

Zen için çalışmaya başladığımız ilk günden itibaren video içerikleri önemsedik. Kreatif çatısı altında birçok video ürettik. Görüntü, ses ve hareketin gücünü kullanarak tüketicinin, takipçilerimizin ihtiyacı olanı, görmek istediğini sunan içerikler ürettik.

20
Milyon +

Video reklamlarımızla sosyal medyada 20 milyondan fazla insana ulaştık.

11x

2016’da videolarımızın %100’ünü izleyen kişilerin sayısını 11 kat artırmayı başardık.

%750

Videolarımızın görüntülenme oranını 1 yılda %750 oranında artırdık.

Zen Mobil

20
Milyon +

Video reklamlarımızla sosyal medyada 20 milyondan fazla insana ulaştık.

11x

2016’da videolarımızın %100’ünü izleyen kişilerin sayısını 11 kat artırmayı başardık.

%80

Video görüntülenmesi başına maliyetimizi bir önceki yıla göre %80 oranında düşürdük.

%80

Video görüntülenmesi başına maliyetimizi bir önceki yıla göre %80 oranında düşürdük.

%750

Videolarımızın görüntülenme oranını 1 yılda %750 oranında artırdık.

2017 yılında gerçekleşen Social Media Awards ödül töreninde 2 altın ve 1 bronz ödülle, Türkiye'de tüm sektörler arasında sosyal medyayı en etkin kullanan markalardan olduk. 

1 Milyon +
Her ay yarattığı ortalama 1 milyondan fazla etkileşimle, Zen Pırlanta hala Türkiye'de etkileşimi en yüksek markalar arasındaki yerini koruyor ve dijitalin tüm imkanlarını kullanıyor. 

%83
Ulaştığımız her 100 kişiden 83’ü bugüne kadar Zen Pırlanta ile etkileşime geçti. Bu oran sosyal medyada sektör dışında bile alınabilecek en yüksek rakamlardan biri.

%25
Her yıl eriştiğimiz kişi sayısını en az %25 oranında katladık ve etkileşimimizi %15 büyüttük.

Her anından büyük keyif aldığımız tüm bu projeleri bizimle birlikte yürüten Zen Pırlanta'ya çok teşekkürler.

Influencer Marketing

#ForevermarkSerüvenim

Zen'in Türkiye'ye getirdiği ve dünyanın en büyük pırlanta grubu olan DeBeers'in markası Forevermark'ı tüm Türkiye'ye anlatmak istiyorduk. Forevermark iletişiminin bir parçası olarak influencerları da projemize dahil ettik ve "Forevermark Serüvenim" projesini başlattık. 

Alışılagelmiş tek seferlik davet ya da içerik paylaşımı benzeri kurgular yerine, mesajımızın tüketicinin aklında kalmasını sağlayacak bir süre boyunca ve yeterli sıklıkta anlatılmasına odaklandık. 10 influencer ile 1 hafta boyunca Forevermark'ı anlatmak için yola çıktık. 
Her influencer, belirlenen Zen mağazalarına giderek, Forevermark'ı uzmanından dinledi. Edindiği özgün ve değerli bilgileri takipçileriyle paylaştı. Böylece Forevermark'ın benzersiz özelliklerini ve Zen Pırlanta'yı hedef kitlemize tüm detaylarıyla öğrettik, anlattık.

Hem pırlanta dünyasıyla ilgili heyecan verici bilgilere ulaşan takipçilerin yorumları hem de influencerların paylaştığı birbirinden güzel fotoğraflarla etkileşim ve erişim rakamları yüzbinlerce ulaştı.

Proje döneminde erişim ve etkileşim sayılarımız

%120 artış gösterdi.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Top